Informacje prasowe

Trend Micro wprowadza na rynek rozwiązanie XGen™, nowatorski system ochrony użytkownika i zabezpieczania jego urządzeń

XGen™ zawiera zaawansowane mechanizmy uczenia maszynowego, co umożliwia wykorzystanie różnorodnych technik ochrony przed zagrożeniami

Tags:

Warszawa, 18 października 2016 r. — Trend Micro, lider światowego rynku zabezpieczeń informatycznych, poinformowało o udostępnieniu rozwiązania XGenTM do ochrony użytkownika i jego urządzeń. Nowy system łączy techniki różnych generacji do ochrony przed zagrożeniami i stosuje odpowiednie rozwiązania technologiczne w odpowiednim czasie, czego efektem jest bardziej skuteczna i wydajna ochrona przed pełnym spektrum ataków. W tym wyjątkowym rozwiązaniu zastosowano sprawdzone metody szybkiej identyfikacji niegroźnych danych i znanych zagrożeń, a także zaawansowane techniki, takie jak kontrola aplikacji, zapobieganie lukom w zabezpieczeniach, analiza zachowań i uczenie maszynowe. Dzięki temu można szybciej i dokładniej zidentyfikować nieznane dotąd typy zagrożeń, unikając przy tym największej zmory nowoczesnych systemów wykorzystujących sztuczną inteligencję – fałszywych alarmów. Firma Trend Micro jako pierwszy producent oprogramowania wprowadziła mechanizm uczenia maszynowego „wysokiej jakości”. Ta wyjątkowa metoda polega na analizowaniu plików zarówno przed ich wykonaniem, jak i w czasie wykonywania, z zastosowaniem funkcji „redukcji szumów” takich jak sprawdzanie stanu i tworzenie tzw. białych list w celu wyeliminowania fałszywych alarmów.

„Rynek zabezpieczeń urządzeń końcowych znacznie się zmienił w ciągu ostatnich 25 lat. Początkowo jedynymi problemami było uciążliwe, ale niepowodujące żadnych poważniejszych konsekwencji szkodliwe oprogramowanie oraz spam. Jednak dynamiczny rozwój podziemia hakerskiego, ciągłe zmiany w środowiskach informatycznych oraz ryzykowne zachowania użytkowników doprowadziły do ogromnego wzrostu liczby zaawansowanych zagrożeń, takich jak phishing, ataki ukierunkowane i szkodliwe oprogramowanie mobilne, a ostatnio ransomware” – mówi Michał Jarski, Regional Director CEE w firmie Trend Micro.

Szacuje się, że skala ataku jednej z odmian ransomware osiągnęła 100 tysięcy komputerów dziennie1 . Dynamicznie pojawiające się problemy, w powiązaniu z dużą łączną liczbą ataków i faktem, że codziennie identyfikowanych jest ponad 500 tysięcy nowych zagrożeń2 sprawiają, że przedsiębiorstwa pragnące chronić swoje zasoby stają przed wyjątkowo trudnym zadaniem. Mimo haseł głoszonych przez niektórych dostawców nie istnieje jeden uniwersalny środek do zwalczania najróżnorodniejszych zagrożeń informatycznych — każdy nowy rodzaj ataku wymaga zastosowania odpowiednio skonstruowanych technik.

„Specjalnie wybraliśmy nazwę XGen, ponieważ chcieliśmy podkreślić, że nasze rozwiązanie opiera się na technologiach różnych generacji oraz ich ścisłej współpracy. Korzystając z wieloletnich doświadczeń, dostarczamy klientom skuteczniejsze mechanizmy ochrony przed zmieniającymi się zagrożeniami różnego rodzaju. Od wielu lat stosujemy funkcje uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji w ramach naszego globalnego systemu wykrywania zagrożeń — infrastruktury Smart Protection Network. Teraz udało nam się stworzyć nowatorskie rozwiązanie, włączając do naszego zestawu technik ochrony uczenie maszynowe «wysokiej jakości». Celem jest skuteczniejsze zwalczanie bardziej zaawansowanych, ciągle zmieniających się, polimorficznych zagrożeń, takich jak ransomware. Warto zauważyć, że inni producenci, w tym kilka firm działających od stosunkowo niedawna na rynku zabezpieczeń punktów końcowych i oferujących rozwiązania «nowej generacji», są w stanie zaproponować jedynie kilka niszowych, działających w izolacji technik ochrony” — powiedziała Eva Chen, dyrektor generalny firmy Trend Micro.

„Dzięki zastosowaniu rozwiązania XGen firmy Trend Micro do ochrony punktów końcowych udało nam się zupełnie zmienić jakość naszych zabezpieczeń. Zapewnia ono pełną ochronę najcenniejszych danych korporacyjnych, a jednocześnie jest bardzo łatwe w obsłudze. Dokonaliśmy weryfikacji rozwiązań innych producentów i stało się jasne, że nie potrafią one zagwarantować wymaganego przez nas zakresu ochrony. Aby w maksymalnym stopniu poprawić nasze bezpieczeństwo, musieliśmy zastosować oprogramowanie w bezproblemowy sposób integrujące wszystkie funkcje, nie zaś dodatkowy produkt instalowany na urządzeniach końcowych, który nie korzysta ze wspólnych informacji o zagrożeniach i stanowi jedynie częściowe rozwiązanie problemu” — powiedział William Crank, główny specjalista ds. bezpieczeństwa informatycznego w firmie MEDHOST.

Rozwiązanie XGen™ do ochrony punktów końcowych jest obecnie dostępne w ramach pakietów Trend Micro Smart Protection. Pakiety te zawierają zintegrowane zestawy funkcji ochrony punktów końcowych, poczty elektronicznej i bram internetowych. Zapewniają one bezpieczeństwo użytkowników podczas wykonywania codziennych obowiązków, a także udostępniają scentralizowane mechanizmy widoczności i kontroli, ułatwiające szybką reakcję personelu informatycznego. Firma Trend Micro, która ma 28-letnie doświadczenie i zabezpiecza ponad 155 milionów urządzeń końcowych na całym świecie, zamierza w dalszym ciągu prowadzić intensywne prace zmierzające do tworzenia innowacyjnych rozwiązań w tej dziedzinie.

„Nowe zagrożenia pojawiają się bardzo szybko, wraz z rozwojem technologii, jednak dawne zagrożenia nie znikają i stanowią poważny problem dla przedsiębiorstw. Nowe oprogramowanie powinno uwzględniać techniki różnych generacji, powinno być oparte na architekturze biorącej pod uwagę różne technologie, zagrożenia i zachowania użytkowników urządzeń końcowych. Bardzo dobrze, że firmie Trend Micro udało się zastosować takie podejście w nowym rozwiązaniu XGen — powiedział Doug Cahill, starszy analityk w firmie ESG.

Firma Trend Micro od roku 2002 jest umieszczana wśród liderów w raporcie Gartner’s Magic Quadrant dotyczącym platform ochrony punktów końcowych3. W roku 2016 znalazła się jeszcze dalej na osi, jeśli chodzi o kompletność wizji.

Więcej informacji na temat rozwiązania Trend Micro XGen™ do ochrony punktów końcowych można znaleźć na stronie: www.trendmicro.com/xgen.

Informacje o firmie Trend Micro
Trend Micro, światowy lider w dziedzinie zabezpieczeń cybernetycznych, nie ustaje w wysiłkach ukierunkowanych na zwiększenie bezpieczeństwa wymiany informacji cyfrowych. Nasze innowacyjne rozwiązania przeznaczone dla użytkowników indywidualnych, firm i instytucji administracji publicznej zapewniają wielowarstwową ochronę centrów przetwarzania danych, środowisk przetwarzania w chmurze, sieci i punktów końcowych. Wszystkie produkty Trend Micro współdziałają ze sobą i zapewniają bezproblemowy dostęp do informacji o zagrożeniach. Dzięki temu powstaje połączony system obrony ze scentralizowanymi funkcjami widoczności i kontroli, który pozwala na szybsze i skuteczniejsze zabezpieczenie systemów. Trend Micro zatrudnia ponad 5000 pracowników w przeszło 50 krajach i dysponuje najbardziej zaawansowanym na świecie globalnym systemem informacji o zagrożeniach, dzięki czemu umożliwia użytkownikom bezpieczne przejście na model przetwarzania w chmurze. Więcej informacji można znaleźć w serwisie www.trendmicro.com.


1„Ransomware Victims Urged To Report Infections To Federal Law Enforcement”, 15 września 2016 r.,
https://www.ic3.gov/media/2016/160915.aspx
2500 tysięcy nowych zagrożeń identyfikowanych codziennie w systemie Trend Micro Smart Protection Network
http://cloudsecurity.trendmicro.com/us/technology-innovation/our-technology/smart-protection-network/index.html
3Firma Trend Micro była umieszczana w kwadrancie liderów w dziedzinie zabezpieczeń punktów końcowych („Magic Quadrant for Endpoint Protection”) i zabezpieczeń antywirusowych dla przedsiębiorstw („Magic Quadrant for Enterprise Antivirus”).
 

Informacje na temat firmy Trend Micro

Trend Micro Incorporated (TYO: 4704, TSE: 4704) jako światowy lider w dziedzinie oprogramowania i rozwiązań zabezpieczających dąży do zapewnienia bezpiecznego globalnego środowiska wymiany informacji cyfrowych. Od ponad 25 lat jej pracownicy dokładają wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom, rodzinom, firmom i organizacjom rządowym korzystającym z możliwości współczesnych technologii i nowych sposobów udostępniania informacji.

Informacje stanowią obecnie w firmach jeden z najcenniejszych zasobów strategicznych, który decyduje o ich przewadze nad konkurencją i odpowiednim funkcjonowaniu. Gwałtowny rozwój technologii związanych z urządzeniami przenośnymi, sieciami społecznościowymi i środowiskiem chmury sprawia, że ochrona tych informacji stanowi coraz większe wyzwanie. Organizacjom potrzebna jest odpowiednio dobrana strategia ochrony.

Informacje są chronione w sposób inteligentny z użyciem innowacyjnych rozwiązań zabezpieczających, które można łatwo wdrożyć, bezproblemowo nimi zarządzać i dopasować do zmieniającego się ekosystemu. Rozwiązania firmy Trend Micro zapewniają wielopoziomową ochronę zawartości na urządzeniach przenośnych i serwerach oraz w punktach końcowych, bramach i chmurze. Korzystając z tych rozwiązań, organizacje mogą zapewnić bezpieczeństwo użytkowników końcowych, zmieniających się centrów danych, zasobów w chmurze i innych informacji zagrożonych coraz bardziej wymyślnymi atakami.

Wszystkie rozwiązania korzystają z opartego na chmurze mechanizmu globalnej ochrony przed zagrożeniami, Trend Micro™ Smart Protection Network™, a ich obsługę zapewnia 1200 ekspertów ds. zagrożeń z całego świata. Dodatkowe informacje — www.trendmicro.pl.